Tervetuloa kevätkokoukseen!

Yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous järjestetään 29.2 klo 17 alkaen osoitteessa Sepänkatu 1 (tila L102). Esityslista lähetetään killan jäsenistölle viimeistään seitsemän päivää ennen kokousta sääntöjen 15 § määräämällä tavalla. Liitteet löytyvät yhdistyksen jäsensivuilta. Äänioikeudellisia ovat yhdistyksen varsinaisiksi jäseniksi hyväksytyt ja äänioikeudet tarkistetaan ennen kokouksen alkua. Toiminnantarkastajien lausunto esitetään kokouksessa.

Esityslista:

 1. Kokouksen avaus
 2. Kokouksen laillisuus ja päätösvallan toteaminen
 3. Kokouksen järjestäytyminen
 4. Esityslistan hyväksyminen kokouksen työjärjestykseksi
 5. Ilmoitusasiat
 6. Toimintakertomus 2015
 7. Tilinpäätös ja tilikertomus
 8. Toiminnantarkastajien lausunto
 9. Hallinto-ohjesääntömuutos
 10. Muut asiat
 11. Kokouksen päättäminen