YHDISTYKSEN KEVÄTKOKOUS 27.2

Lämpimästi tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen kevätkokoukseen! Kevätkokous järjestetään 27.2 klo 18 alkaen osoitteessa Sepänkatu 1, tilassa B21. Esityslista lähetetään killan jäsenistölle viimeistään seitsemän päivää ennen kokousta sääntöjen 15 § määräämällä tavalla. Äänioikeudellisia ovat yhdistyksen varsinaisiksi jäseniksi hyväksytyt ja äänioikeudet tarkistetaan ennen kokouksen alkua. Toiminnantarkastajien lausunto esitetään kokouksessa.

Esityslista vuoden 2017 kevätkokoukseen

1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuus ja päätösvallan toteaminen
3. Kokouksen järjestäytyminen
4. Esityslistan hyväksyminen kokouksen työjärjestykseksi
5. Ilmoitusasiat
6. Toimintakertomus 2016
7. Tilinpäätös ja tilikertomus
8. Toiminnantarkastajien lausunto
9. Tili- ja vastuuvapauden myöntäminen vuoden 2016 hallitukselle
10. Muut asiat
11. Kokouksen päättäminen